Бердянськ
Місцеві вибори 2015

Бердянський міський голова
Партія ветеранів Афганістану

19 грудня 1992 року за сприянням Української спілки ветеранів Афганістану була утворена Українська партія справедливості (УПС), яка ставила собі за мету політичну підтримку ветеранів Війни в Афганістані. Державну реєстрацію УПС отримала 9 лютого 1993 року.
На парламентських виборах 1994 року УПС не змогла провести до Верховної Ради України жодного свого представника.
У червні 1997 року головою УПС був обраний Сергій Червонописький, Голова Комітет у справах ветеранів війни та військових конфліктів в іноземних державах при Кабінеті Міністрів України.
У парламентських виборах 1998 року УПС разом з Громадянським конгресом України брала участь як складова частина виборчого блоку партій "Трудова Україна", який до Верховної Ради не потрапив, бо при бар'єрі в 4,00 % голосів виборців отримав лише 3,06 %.
У березні 2001 року УПС змінила свою назву на Українська партія справедливості — Союз ветеранів, інвалідів, чорнобильців, афганців (УПС — СВІЧА).
У парламентських виборах 2002 року УПС — СВІЧА брала участь як складова частина виборчого блоку політичних партій "Єдність". Блок до Верховної Ради не потрапив, бо при бар'єрі в 4,00 % голосів виборців отримав лише 1,09 % (282.491 голосів).
22 квітня 2005 року УПС — СВІЧА, Українська спілка ветеранів Афганістану та Соціалістична партія України (СПУ) підписали угоду про стратегічне партнерство. Згідно з цим документом 1 червня 2005 року УПС — СВІЧА провела самоліквідаційний з'їзд, на якому членам партії було запропоновано вступити до лав СПУ. На парламентських виборах 2006 року Сергій Червонописький, який до кінця очолював УПС — СВІЧА, був обраний до Верховної Ради України за виборчим списком СПУ.
8 квітня 2010 р. – відбувся Х з’їзд партії СВІЧА за ініціативою оргкомітету з відновлення Партії СВІЧА, в якому взяли участь 129 делегатів. Були прийняті рішення: відмінити саморозпуск Партії СВІЧА у відповідності до рішення Стаханівського міського суду Луганської області.
10 квітня 2012 р. – з’їзд партії СВІЧА за участю делегатів з усієї України, на якому було прийнято рішення змінити назву УПС-СВІЧА на Партію ветеранів Афганістану (ПВА). Головою ПВА одноголосно обрано Червонописького Сергія Васильовича.

Кандидати
Округ Прізвище, і'мя та побатькові
Округ №0 Степаненко Анатолій Анатолійович,1963 р.н., освіта: Вища, "Бердянська спілка промисловців та підприємців (роботодавців)", Голова